Home  ·  Drenthe  ·  Assen
Marketing bureau · Assen

Assen.
Provinciehoofdstad en TT-stad.

Assen is de economische motor van Drenthe. Met 68.000 inwoners, een actief zakelijk klimaat en internationale bekendheid door de TT is Assen de meest complete markt van de provincie.

Herken je dit?

Wie "accountant Assen" of "aannemer Assen" googelt, ziet verrassend weinig lokale adverteerders. Bedrijven van buiten de regio pakken Assense zoekopdrachten op terwijl lokale vakmannen hun kansen laten liggen.

  • 6.925 bedrijfsvestigingen in de gemeente Assen dingen mee om dezelfde klanten.
  • Wie online niet goed vindbaar is, laat aanvragen liggen bij de concurrent die dat wel is.
  • Je wil groeien maar geen maandelijkse rekening voor beloftes zonder resultaat.
De kans in Assen

Assen.

Als provinciehoofdstad heeft Assen een markt met brede koopkracht en divers zoekgedrag. Advertentiekosten zijn een fractie van wat je in Utrecht of Groningen betaalt voor dezelfde lead, met een vergelijkbare klantwaarde.

Wij werken result-based: je betaalt per geleverde lead. Geen resultaat, geen factuur.

Plan een gratis gesprek →
Waarom Assen

Assen.

Assen is de economische motor van Drenthe. Met 68.000 inwoners, een actief zakelijk klimaat en internationale bekendheid door de TT is Assen de meest complete markt van de provincie.

  • Zakelijke dienstverleners: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Aannemers & verbouwers: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Zorg & fysiotherapie: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Automotive: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.

Dienstverleners, zakelijke dienstverleners, aannemers, horeca en retailers die klanten willen werven in Assen en de omgeving.

Marketing bureau AssenStad · Assen
De markt in Assen

Assen in cijfers.

Assen valt onder de gemeente Assen in Drenthe. Dit zijn de cijfers van die gemeente, naast het gemiddelde van de provincie. Daar baseren we de aanpak op, niet op aannames.

Inwoners
69.701
Huishoudens
32.550
Bedrijfsvestigingen
6.92599 per 1.000 inwoners (Drenthe: 116)
Gemiddelde WOZ-waarde
€284.000Drenthe: €307.000
Koopwoningen
59%Drenthe: 66%
65 jaar of ouder
22%Drenthe: 25%
Huishoudens met kinderen
31%Drenthe: 32%
Zelfstandigen (van werkenden)
11%Drenthe: 16%

Bedrijven per sector

Aandeel van de 6.925 bedrijfsvestigingen in de gemeente Assen.

  • Zakelijke dienstverlening23%
    Drenthe: 21%
  • Overheid, onderwijs en zorg21%
    Drenthe: 17%
  • Handel en horeca20%
    Drenthe: 20%
  • Cultuur, recreatie en overige diensten12%
    Drenthe: 11%
  • Industrie, energie en bouw11%
    Drenthe: 14%

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (gemeente Assen). Provinciecijfers zijn het gewogen gemiddelde van alle gemeenten in Drenthe.

Lokale inzichten

Wat dit betekent voor marketing in Assen.

Vier dingen die opvallen in de cijfers van Assen, en hoe we daar in Assen op inspelen.

59% koopwoningen

In de gemeente Assen is 59% van de woningen een koopwoning, minder dan het gemiddelde van 66% in Drenthe.

Bij huurwoningen is voor bouw en onderhoud vaak een corporatie of verhuurder de opdrachtgever. Voor diensten die bewoners zelf afnemen, zoals zorg, horeca, winkels en persoonlijke diensten, maakt dat niets uit.

Zo pakken we dat aan: Kijk daarom goed of jouw klant de bewoner of de eigenaar is. Dat bepaalt welk kanaal en welke boodschap hier werkt.

44% zonnepanelen

In de gemeente Assen heeft 44% van de woningen zonnepanelen, minder dan in Drenthe (52%).

Er is hier dus nog relatief veel ruimte voor zonnepanelen, en voor de installateurs en dakdekkers die ze leggen.

Zo pakken we dat aan: Voor zonne-energie en daken is dit een markt die nog niet verzadigd is.

21% overheid, onderwijs en zorg

21% van de 6.925 bedrijfsvestigingen in de gemeente Assen valt onder overheid, onderwijs en zorg, tegen 17% in Drenthe.

Een groot aandeel zorg en onderwijs betekent veel zorgaanbieders, praktijken en instellingen, en daarmee ook concurrentie om patiënten, cliënten en personeel.

Zo pakken we dat aan: Voor zorgaanbieders draait het hier om vertrouwen en een lage drempel om een afspraak te maken.

88% op aardgas

88% van de woningen in de gemeente Assen verwarmt nog met aardgas (Drenthe: 87%).

Dat is een grote groep woningen waar de komende jaren verduurzaming speelt: isolatie, (hybride) warmtepompen, ventilatie en elektrische installaties.

Zo pakken we dat aan: Voor installateurs en isolatiebedrijven ligt hier de komende jaren veel werk.

Branches in Assen

Per branche: zo werkt leadgeneratie in Assen.

Elke branche zoekt anders. Dit zijn de sectoren die in en rond Assen sterk vertegenwoordigd zijn, met onze aanpak per sector.

Automotive

Voor garages in Assen draait het om terugkerende afspraken: APK, onderhoud en banden.

Zoekopdrachten die we meenemen:
  • apk Assen
  • garage Assen
  • auto onderhoud Assen
Meer over marketing voor automotive →
Aanpak

Van eerste gesprek naar
leads in Assen.

Stap 01 · Audit

We brengen de kans in kaart.

Zoekvolume per niche in Assen en omgeving, de concurrentie op Google en wat een lead in jouw branche waard is. Als het past, maken wij een voorstel. Als het niet past, zeggen wij dat ook. Gratis, 30 minuten.

Dag 1
Stap 02 · Setup

Wij bouwen de campagnes.

Landingspagina specifiek voor Assen, Google Ads, Meta Ads, tracking en automation. Op naam van jouw bedrijf. Binnen twee weken live.

Dag 2 t/m 14
Stap 03 · Resultaat

Leads in je inbox.

Elke lead voldoet aan de criteria die we vooraf vastlegden. Jij belt ze op. Wekelijks dashboard, maandelijkse bijsturing op basis van data.

Vanaf dag 14
Vragen over marketing in Assen

Wat je wilt weten.

Is Assen niet te klein voor online adverteren?

Dat hangt af van je niche. Assen telt ~68.000 inwoners, en in het gratis gesprek laten wij je de exacte zoekdata zien voor Assen en omgeving. Voor de meeste lokale dienstverleners is er voldoende vraag om campagnes rendabel te maken.

Voor welke bedrijven werkt marketing in Assen het best?

Dienstverleners, zakelijke dienstverleners, aannemers, horeca en retailers die klanten willen werven in Assen en de omgeving.

Hoeveel concurrentie is er online in Assen?

Als provinciehoofdstad heeft Assen een markt met brede koopkracht en divers zoekgedrag. Advertentiekosten zijn een fractie van wat je in Utrecht of Groningen betaalt voor dezelfde lead, met een vergelijkbare klantwaarde.

Werken jullie ook met bedrijven buiten Assen die klanten in Assen willen bereiken?

Ja. Als je vanuit een andere locatie klanten wilt bereiken in Assen, is dat goed mogelijk. We stellen de geografische targeting in op de doelmarkt, niet per se op de locatie van jouw bedrijf.

Wat als het niet werkt?

Dan sturen wij geen factuur voor beloftes die niet zijn waargemaakt. Dat leggen we vooraf vast, voordat we beginnen.

Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Assen?

Volgens het CBS (Kerncijfers wijken en buurten 2024) zijn er in de gemeente Assen, waar Assen onder valt, 6.925 bedrijfsvestigingen op 69.701 inwoners. De grootste sectoren zijn zakelijke dienstverlening (23%) en overheid, onderwijs en zorg (21%).

Welk werkgebied rond Assen nemen jullie mee?

Dat stemmen we af op jouw bedrijf. Plaatsen in de buurt van Assen zijn bijvoorbeeld Rolde (6 km), Smilde (9 km), Anderen (9 km), Vries (10 km). Voor marketingbureau kiezen we het werkgebied op basis van waar jouw klanten wonen en hoe ver jij wilt rijden.

Klaar om te beginnen?

Gratis audit · 30 minuten · geen verplichtingen · heel Noord Nederland

Klaar?

Jouw markt in
Assen.
Wij pakken hem.

Audit gratis, 30 minuten. We rijden naar je toe of we bellen. Geen verkooppraat, alleen cijfers over jouw markt in Assen.

Plan gratis gesprek