Home  ·  Drenthe  ·  Dalen
Marketing bureau · Dalen

Dalen.
Schilderachtig dorp in de gemeente Coevorden.

Dalen is een aantrekkelijk en historisch dorp in de gemeente Coevorden. De ligging in een bosrijke omgeving trekt zowel permanente bewoners als recreanten.

Herken je dit?

Dalen en de omliggende dorpen van Coevorden worden online vrijwel volledig overgeslagen. Bewoners zoeken op Google maar vinden geen lokale aanbieders die actief adverteren.

  • 4.330 bedrijfsvestigingen in de gemeente Coevorden dingen mee om dezelfde klanten.
  • Wie online niet goed vindbaar is, laat aanvragen liggen bij de concurrent die dat wel is.
  • Je wil groeien maar geen maandelijkse rekening voor beloftes zonder resultaat.
De kans in Dalen

Coevorden.

De rustige omgeving en groeiende woningmarkt zorgen voor vraag naar aannemers, hoveniers en dienstverleners. Met vrijwel geen concurrentie is Dalen een makkelijke markt om te domineren.

Wij werken result-based: je betaalt per geleverde lead. Geen resultaat, geen factuur.

Plan een gratis gesprek →
Waarom Dalen

Coevorden.

Dalen is een aantrekkelijk en historisch dorp in de gemeente Coevorden. De ligging in een bosrijke omgeving trekt zowel permanente bewoners als recreanten.

  • Aannemers & verbouwers: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Hoveniers & tuin: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Recreatieaanbieders: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.
  • Installateurs: klanten die online zoeken naar een aanbieder in de buurt.

Aannemers, hoveniers, lokale dienstverleners en recreatieaanbieders in Dalen en de omgeving van Coevorden.

Marketing bureau DalenStad · Dalen
De markt in Dalen

Dalen in cijfers.

Dalen valt onder de gemeente Coevorden in Drenthe. Dit zijn de cijfers van die gemeente, naast het gemiddelde van de provincie. Daar baseren we de aanpak op, niet op aannames.

Inwoners
35.725
Huishoudens
15.826
Bedrijfsvestigingen
4.330121 per 1.000 inwoners (Drenthe: 116)
Gemiddelde WOZ-waarde
€297.000Drenthe: €307.000
Koopwoningen
69%Drenthe: 66%
65 jaar of ouder
26%Drenthe: 25%
Huishoudens met kinderen
32%Drenthe: 32%
Zelfstandigen (van werkenden)
18%Drenthe: 16%

Bedrijven per sector

Aandeel van de 4.330 bedrijfsvestigingen in de gemeente Coevorden.

  • Handel en horeca22%
    Drenthe: 20%
  • Zakelijke dienstverlening18%
    Drenthe: 21%
  • Overheid, onderwijs en zorg15%
    Drenthe: 17%
  • Industrie, energie en bouw14%
    Drenthe: 14%
  • Landbouw, bosbouw en visserij11%
    Drenthe: 6%

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (gemeente Coevorden). Provinciecijfers zijn het gewogen gemiddelde van alle gemeenten in Drenthe.

Lokale inzichten

Wat dit betekent voor marketing in Dalen.

Vier dingen die opvallen in de cijfers van Coevorden, en hoe we daar in Dalen op inspelen.

4.330 bedrijven

In de gemeente Coevorden zijn 4.330 bedrijfsvestigingen, 121 per 1.000 inwoners (Drenthe: 116).

Er wordt hier relatief veel ondernomen. Dat betekent kansen voor zakelijke diensten, maar ook dat je tussen veel aanbieders moet opvallen.

Zo pakken we dat aan: Hoe druk jouw branche hier online is, zoeken we per bedrijf uit in het gratis adviesgesprek.

11% landbouw, bosbouw en visserij

11% van de 4.330 bedrijfsvestigingen in de gemeente Coevorden valt onder landbouw, bosbouw en visserij, tegen 6% in Drenthe.

Een sterke agrarische sector betekent een grote zakelijke markt voor loonwerk, techniek, bouw van stallen en schuren, en agrarisch advies.

Zo pakken we dat aan: Voor bedrijven die aan agrariërs leveren, is dit een markt met weinig online concurrentie.

Weinig stedelijk

Het CBS deelt de gemeente Coevorden in als weinig stedelijk, met 121 inwoners per km².

Klanten wonen hier verspreid over dorpen en buitengebied. Het werkgebied van een lokaal bedrijf is daardoor groter dan de plaats zelf.

Zo pakken we dat aan: Een lokaal bedrijf bedient hier een groot gebied. Daar stemmen we het werkgebied van de campagnes op af.

18% zelfstandigen

In de gemeente Coevorden is 18% van de werkenden zelfstandig, tegen 16% in Drenthe.

Veel zelfstandigen en kleine ondernemers betekent veel beslissers die zelf inkopen: voor zakelijke diensten een directe doelgroep.

Zo pakken we dat aan: Voor bedrijven die aan andere ondernemers leveren, is dit een interessante markt.

Branches in Dalen

Per branche: zo werkt leadgeneratie in Dalen.

Elke branche zoekt anders. Dit zijn de sectoren die in en rond Dalen sterk vertegenwoordigd zijn, met onze aanpak per sector.

Hoveniers & tuin

Voor hoveniers in Dalen is het voorjaar het moment, en de winter de tijd om je daarop voor te bereiden.

Zoekopdrachten die we meenemen:
  • hovenier Dalen
  • tuinaanleg Dalen
  • tuinonderhoud Dalen

Recreatieaanbieders

Recreatie en cultuur in Dalen: zichtbaar zijn vóór het bezoek.

Zoekopdrachten die we meenemen:
  • uitje Dalen
  • activiteiten Dalen
  • dagje uit Dalen

Installateurs

Installateurs in Dalen: veel vraag door verduurzaming, en klanten die snel een vakman zoeken.

Zoekopdrachten die we meenemen:
  • installateur Dalen
  • warmtepomp Dalen
  • cv-ketel vervangen Dalen
Meer over marketing voor installateurs →
Aanpak

Van eerste gesprek naar
leads in Dalen.

Stap 01 · Audit

We brengen de kans in kaart.

Zoekvolume per niche in Dalen en omgeving, de concurrentie op Google en wat een lead in jouw branche waard is. Als het past, maken wij een voorstel. Als het niet past, zeggen wij dat ook. Gratis, 30 minuten.

Dag 1
Stap 02 · Setup

Wij bouwen de campagnes.

Landingspagina specifiek voor Dalen, Google Ads, Meta Ads, tracking en automation. Op naam van jouw bedrijf. Binnen twee weken live.

Dag 2 t/m 14
Stap 03 · Resultaat

Leads in je inbox.

Elke lead voldoet aan de criteria die we vooraf vastlegden. Jij belt ze op. Wekelijks dashboard, maandelijkse bijsturing op basis van data.

Vanaf dag 14
Vragen over marketing in Dalen

Wat je wilt weten.

Is Dalen niet te klein voor online adverteren?

Dat hangt af van je niche. Dalen telt ~5.000 inwoners, en in het gratis gesprek laten wij je de exacte zoekdata zien voor Dalen en omgeving. Voor de meeste lokale dienstverleners is er voldoende vraag om campagnes rendabel te maken.

Voor welke bedrijven werkt marketing in Dalen het best?

Aannemers, hoveniers, lokale dienstverleners en recreatieaanbieders in Dalen en de omgeving van Coevorden.

Hoeveel concurrentie is er online in Dalen?

De rustige omgeving en groeiende woningmarkt zorgen voor vraag naar aannemers, hoveniers en dienstverleners. Met vrijwel geen concurrentie is Dalen een makkelijke markt om te domineren.

Werken jullie ook met bedrijven buiten Dalen die klanten in Dalen willen bereiken?

Ja. Als je vanuit een andere locatie klanten wilt bereiken in Dalen, is dat goed mogelijk. We stellen de geografische targeting in op de doelmarkt, niet per se op de locatie van jouw bedrijf.

Wat als het niet werkt?

Dan sturen wij geen factuur voor beloftes die niet zijn waargemaakt. Dat leggen we vooraf vast, voordat we beginnen.

Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Coevorden?

Volgens het CBS (Kerncijfers wijken en buurten 2024) zijn er in de gemeente Coevorden, waar Dalen onder valt, 4.330 bedrijfsvestigingen op 35.725 inwoners. De grootste sectoren zijn handel en horeca (22%) en zakelijke dienstverlening (18%).

Welk werkgebied rond Dalen nemen jullie mee?

Dat stemmen we af op jouw bedrijf. Plaatsen in de buurt van Dalen zijn bijvoorbeeld Coevorden (4 km), Sleen (9 km), Nieuw-Amsterdam (9 km), Schoonebeek (11 km); Assen ligt op 35 km. Voor marketingbureau kiezen we het werkgebied op basis van waar jouw klanten wonen en hoe ver jij wilt rijden.

Klaar om te beginnen?

Gratis audit · 30 minuten · geen verplichtingen · heel Noord Nederland

Klaar?

Jouw markt in
Dalen.
Wij pakken hem.

Audit gratis, 30 minuten. We rijden naar je toe of we bellen. Geen verkooppraat, alleen cijfers over jouw markt in Coevorden.

Plan gratis gesprek